DZIERŻAWA ROLNICZA W POLSCE NA PRZESTRZENI WIEKÓW MON. LXXXII

Autorka przeanalizowała kształtowanie się dzierżawy, poczynając od przedstawienia istoty dzierżawy w prawie rzymskim, poprzez jej charakterystykę w okresie zaborów, następnie w Polsce międzywojennej, Polsce Ludowej oraz w okresie po transformacji systemowej. Autorka, prawnik z wykształcenia, bardzo wnikliwie przedstawiła kształtowanie się stosunków dzierżawnych w poszczególnych analizowanych okresach. Najwięcej uwagi poświęciła czasom najnowszym. Istotną częścią tej monografii jest sformułowanie przez autorkę i zaproponowanie nowych zasad dzierżawy rolniczej. Książka można polecić zarówno studentom uczelni rolniczych, ekonomicznych i prawniczych, zwłaszcza zajmującym się ekonomiką rolnictwa, jak i osobom zajmującym się zawodowo kwestiami dzierżawy rolniczej – ekonomistom, prawnikom, inwestorom.

ISBN 978-83-60574-80-5