OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA TEN CZAS I TYCH LUDZI. WSPOMNIENIA O PROFESORACH UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO

Niezwykła książka o dawnych profesorach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przez dziurkę od klucza zajrzymy do gabinetów uczonych i zobaczymy ich przy pracy. Wspominają ich dawni studenci, którzy dziś sami są profesorami. To także opowieść o Uniwersytecie Przyrodniczym – poprzez anegdoty o profesorach mimochodem poznajemy historię uczelni. Książka dla tych, którzy cenią dobrą lekturę i chcieliby się dowiedzieć, jak wyglądał świat dawnych Mistrzów. Również dla tych, których najbardziej interesuje życie prywatne profesorów, ich słabostki i drobne dziwactwa. Bardzo przydatny jest indeks nazwisk, za pomocą którego łatwo można odnaleźć ulubionych bohaterów, zaś dzięki zdjęciom staną się nam oni znacznie bliżsi.

ISBN 987-83-7717-074-8