CHOROBY OWADÓW UŻYTKOWYCH. WYD. II POPRAWIONE NR 545

OPIS Wydana w 2000 roku książka poświęcona chorobom pszczół cieszyła się niezmiennym zainteresowaniem czytelników. I to nie tylko studentów medycyny weterynaryjnej, dla których była ona specjalnie dedykowana, ale również hodowców profesjonalistów, hodowców-amatorów, lekarzy weterynarii, biologów. Zgodnie z przepisami unijnymi zmianie uległa klasyfikacja miodu, wcześniej był on definiowany jako produkt pochodzenia roślinnego, a obecnie jako produkt pochodzenia zwierzęcego, oznacza to, że miód i obchodzenie się z pszczołami podlegają konkretnym przepisom weterynaryjnym. Obok tego wątku nowe wydanie zawiera ogólne wiadomości o pszczołach i pszczelich produktach, o anatomii i fizjologii tych owadów, a przede wszystkim opis jednostek chorobowych, w tym również nowych patogenów. Oprócz pszczół opisane zostały jedwabniki morwowe i trzmiele.

ISBN 978-83-7717-158-5