ZASOBY NATURALNE I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

W podręczniku omówiono zagadnienia zrównoważonego rozwoju – począwszy od genezy zasobów przyrody, po-przez ich rozmieszczenie, metody eksploatacji, po kierunki wykorzystania i zagrożenia związane z nierozsądną gospodarką człowieka. Całość pokazana jest na tle zasad trwałego i zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego, jego ram prawnych oraz możliwych praktycznych rozwiązań zgodnych z tym sposobem gospodarowania zasobami naturalnymi. Jest to publikacja przeznaczona przede wszystkim dla studentów ochrony środowiska, geografii, biologii czy gospodarki przestrzennej, ale może okazać się nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych środowiskiem i jego ochroną, ideami zrównoważonego rozwoju oraz zasobami naturalnymi Ziemi.

ISBN 978-83-7717-026-7